Lady Gaga, Avusturya’da “Gaga”sını kaybetti

Dünya turnesi kapsamında Eylül ayında İstanbul’a da gelecek olan dünyaca ünlü pop yıldızı Lady Gaga, Avusturyalı enerji içeceğine karşı verdiği hukuk savaşını kaybetti.
Avusturyalı girişimci Adam Galirow (62), Lady Gaga’nın avukatından enerji içeceğinin ismini değiştirmesini talep eden bir mektup aldı. Galirow, karısıyla birlikte geliştirdikleri ve soyadlarının kısaltması olan GaGa ifadesinin marka tescilini ve bu enerji içeceğinin içerik patentini 2011’de almıştı.
Patent Ofisi Galirow’un lehine karar verdi ve popstarın, Galirow’un marka adını değiştirmesiyle ilgili talebini reddetti; gerekçe olarak popstar ile enerji içeceğinin isminin karıştırılma ihtimalinin düşük olduğunu vurguladı.
Lady Gaga, 2011 yılında da bugünkü kadar olmasa da dünyada çokça tanınıyor olmasına karşın isminin marka tescilini bira, mineral sular ve hafif içecekler için almamıştı.
Enerji içeceğinin yaratıcısı Galirow bir adım daha öteye giderek, şimdi de bu olayın şirketiyle ilgili tasarladığı büyüme planlarını aksattığı gerekçesiyle uğradığı zararın tazminatını almaya yöneldi.
*Haber farklı kaynaklardan ve Avusturya’nın The Local haber sitesinden derlenmiştir.
lady gaga

İlgili Etiketler :

,