Pepsi Yeni Promosyonu ile “Geleceğe Dönüş” Yapıyor

Pepsi Perfect

İkonik film üçlemesinin hayranları şüphesiz Marty McFly’ın serinin ikinci filminde Pepsi almak için bir lokantaya girip Pepsi Perfect ile çıkışını hatırlar. Pepsi piyasaya yeni bir içecekle gelmese de 21 Ekim’de sınırlı sayıda Pepsi Perfect şişesini piyasaya süreceğini açıkladı.

“Filmin hayranları bu konuyla hep çok ilgilenmişlerdir.” diyen Lou Arbetter, Michael J. Fox’un karakterinin geleceğe gidip pnömatik kapsülün içinden Pepsi Perfect alışına ithafen, aynı tarihte bu ürünü piyasaya çıkarmaya karar verdiklerini ifade etti.

Pepsi bu şişeden sadece 6.500 tane üretmeyi planlıyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu koleksiyon eşyası 20,15 dolara satılacak ve satışlar internet üzerinden yapılacak. Pepsi, bu ürüne sahip olmak isteyenlerin, 21 Ekim tarihi yaklaştıkça şirketin sosyal medya sayfalarını kontrol etmelerini tavsiye etti.

“Bu popüler üçlemenin hayranlarıyız ve genellikle, eğer Pepsi’de çalışıyorsanız pop kültürün de hayranısınızdır. Michael Jackson, Moonwalk yaptığından beri markamızın popüler kültürdeki yeri büyük. Uzun süredir pop kültürün içindeyiz.” diyen Arbetter, Pepsi Perfect’in biraz eğlence için güzel bir fırsat olduğunu düşündüklerini söyledi.

Arbetter ayrıca, Pepsi Perfect şişelerinin 1.500 tanesinin normal çıkış tarihlerinden önce, New York Comic Con’da kıyafetini tamamlamak isteyen Marty’lere dağıtılacağını açıkladı.

Pepsi, orijinal filmin 30. yılını kutlayan şirketlerden sadece biri. Nike kendi kendini bağlayan Nike Mag ayakkabılarının bir versiyonunu yapacağını açıklarken, Reston. Va. ise filmin onuruna adını 21 Ekim – 25 Ekim tarihleri arasında “Hill Valley” olarak değiştireceğini söyledi. AMC ise 21 Ekim’de tüm gün boyunca üçlemenin gösterileceğini açıkladı ve Amazon Ekim boyunca Prime Video üyeliği olanlar için filmin stream’inin yapılacağını ifade etti. Çeşitli şirketler “Geleceğe Dönüş II” filmindeki hoverboard’u yaratmaya çalıştı, ancak henüz başarılı olamadılar. “Back To The Future II”, 2015 yılı hakkındaki tahminlerinde çoğunlukla başarılı olsa da, Cubs’ın Dünya Serisini kazanıp kazanamayacağı hala belli değil.

Kaynak: USA Today Gazetesi