SAP İnovasyon Merkezi Teknopark İstanbul’da

İnternet sitesi http://www.teknokulis.com ‘un haberine göre SAP AG, bugün İstanbul’da yeni bir inovasyon merkezi kuracağını açıkladı. SAP Innovation Center Türkiye’nin bu yılın son aylarında Teknopark İstanbul’da açılması ve bir yıl içinde 300 çalışan, araştırmacı ve öğrenciye ev sahipliği yapması bekleniyor. SAP aynı zamanda Türkiye’de bir inovasyon merkezi kuran ilk global yazılım şirketi olarak ön plana çıkıyor.

SAP AG Yönetim Kurulu üyesi Vishal Sikka konuyu şöyle değerlendiriyor: “SAP dünyanın en dinamik kentlerinde ve gittiği her yerde inovasyon ve gelişmeye önderlik etme kararlığıyla ilerleyen bir kurumdur. Bugün burada dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine yatırım yaparak, Türk iş dünyasının yerel ve global büyümesini destekleyeceğimize, yerel işgücünün eğitimine ve beceriler geliştirmesine katkıda bulunacağımıza ve dolayısıyla Türk vatandaşlarının yaşamlarında olumlu gelişmeler sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Türkiye, SAP için de en hızlı büyüyen pazarlardan biri. SAP Innovation Center’ın Türkiye’deki merkezi, dünya genelinde 15 lokasyonda yer alan SAP inovasyon ağının bir parçası olacak. Bu merkezlerin her biri yoğun bir şekilde araştırma ve inovasyona odaklanıyor ve SAP ürün ve teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

İlgili Etiketler :

, , ,